Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Sifre problemi yasayanlar esigaraus@gmail.com a foruma kayitli maillerinden sifre talebinde bulunduklari takdirde sifreleri maillerine gonderilecektir.
    Duyuruyu Kapat

Elektronik sigarayla beraber görülebilecek yan etkiler

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda morishej tarafından 17 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

Elektronik sigarayla beraber görülebilecek yan etkiler 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
    VapeKa

VapeKa
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +13 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    6.10.2016
    Bende gereksiz bi şişkinlik var . Konu hakkında yorum yapamıyorum ve herhangi bir açıklayıcı bilgi bulamadım . Biri bana hava basmışcasına vücudum çok şişik . E sigarayla bir alakası var mı bilmiyorum lakin . Aynı maruzati olan var mı

1. Berk20

Berk20
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf mega
    fabrika da bi arkadas tada oldu birakti tütüne döndü sanirim yan etkisi.

2. umiC

umiC
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +286 / 26
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok
    bu sorunu ben 1 ay önce yaşadım elma sirkesi kullan.
    hemen hop diye geçirmez ama hızlandırıyor.

3. mrsrkmz

mrsrkmz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    dripbox 160
    Benim de ağzımda sıklıkla aft çıkıyordu. Doktora gittiğimde sigarayı bıraktıysanız aft çıkabilir vs. dedi. Ben de biraz araştırınca
    " Sigaranın ağız ve dişeti sağlığımızı bozduğu ve fakat sigara dumanının ise aynı zamanda içerdiği karbonmonoksit ve damar büzücü maddeler dolayısıyla hasta ağız dokusuna yeterli ve oksijenli kan dolaşımı gitmesini engellediği, sigarayı bırakınca zaten hasta ve kırılgan dokuya daha hızlı ve bol oksijenli bir kan dolaşımı ulaşınca, doğal olarak dokunun kanmaya ve yaralarla tepki vermeye başladığı" şeklinde bir bilgiye ulaşmıştım.
    Tabi bunun anlamı arada birkaç sigara tüttürmemiz gerektiği değil doktora gidip tedavi olmamız gerektiğidir.

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Stern07

Stern07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +26 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok one 150 & kayfun v3
    13.10.2016
    Uzun zamandır saklanan bir gerçeği açıklama gereği duyuyorum,
    E-sigaranın en büyük yan etkisi ESF foruma bağımlı olmak )))

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
    • Galip Galip x 1
  5. emreselseyler

emreselseyler
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +191 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico + melo
    ne durumda aftlarınız bende de önce dilimde çıktılar, tam geçti derken şimdi de ağzımın bir kaç değişik yerinde çıktılar.

6. Asmyngz

Asmyngz
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli
    ESF Profesör

Alınan Beğeniler:
    54
    Ratings:
    +88 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Evic-vtc mini + Taifun GT
    07.02.2014
    3 sene oldu tütünü bırakalı ama son 2 aydır sürekli boğazımda bi darlık oluşuyor, balgam atmakta zorluk yaşadım ilk başlarda. Boğazı rahatlatmak için pastil kullandım ve faydasınıda gördüm doğrusu, eğer tahriş sorunu yaşayan varsa tavsiye ederim. Balgam içinde eczacı bir arkadaşımdan balgam söktürücü aldım 1 haftadır iyiyim.

7. Kuaför serhat

Kuaför serhat
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +11 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok alien
    Bende burun akıntısı ve çok içtiğim zaman miğde yanması oluyor

• Öğretici Öğretici x 1
  8. Esperanza

Esperanza
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Tvf4 mini
    27.12.2015
    sağ kulağımda tıkanma, çınlama ve hafif başl dönmesi yapıyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum :(

9. supose

supose
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +40 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75nano + Zest V2
    şişlik sorununu bende çözemedim, sürekli bi gaz hali var.

10. Emrah_kent

Emrah_kent
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf pico serpent mini
    merhaba herkese benımde bir sorunım var bılmıyorum baskasınn basınada geldımı daha once benım sorunum gozlerımın uzerınde baskı olusuyor odaklanma sorunu yasısıyorum sızlerde boyle bır sey oldumu merak ettım tesskur ederım

11. B2xv

B2xv
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf iStick Pico Melo 3
    Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle belirtmek isterim ki doktor değilim ve yazdıklarım dolayısı ile profesyonel görüş değil, kendi yorumumdur.

Ben kendimde oluşan sorunlardan bahsetmek isterim:

1) Kuru ve kronik hale gelen öksürük.
    - Kuru öksürük sigarayı bıraktığımız zaman boğazımızdaki yüzeyin yeniden iyileşmesi sonrası olabilen bir öksürükmüş.
    Nikotin ve aroma yoğunluğuna bağlı olarak kullandığımız E-Sigara likitlerinde seçici davranmalı ve boğazımızı mümkün olduğu kadar tahriş etmemeye önem göstermeliyiz.
    Şahsen ben ilk başlarda 03 mg ile başladım ve 1 hafta geçmeden öksürük başladı. Daha sonra likitten zannettim ve yaklaşık bir iStick Pico parası döktüm likit deneme yolunda. Sonrada bir tesadüf eseri 0mg ile tanıştım ve öksürtmediğini gördüm. Bu süre zarfında (sigara sonrası boğaz iyileşme süresi boyunca - 1 - 2 hafta yada daha uzun da sürebilir bende hala çok ince öksürük oluyor.) sadece 0 mg içtim ve boğazımı E-Sigaraya buharına ve aromasına alıştırdım. Daha sonra hafif aromalı VG tabanlı bir likit ile (falanca marka - Karamel Bisküvi) 0,3 mg denedim ve eskisi gibi öksürmediğimi anladım. Başka hafif ve boğaz vurumu daha az olan likitler bana daha rahat geliyor tabi sizi bilemem. Bir gün bir sigara yaktım, bir diğerini daha yaktım tabi iğrenç tadları fakat denemek istedim ve ne oldu dersiniz? O berbat öksürüğün sinyalleri Vape'i çektiğimde geri geldi ve anladım ki ateşli sigara anında kendini aratan nalet bir şeytan.

2) Böbrek ağrısı.
    - Böbrek ağrısı likitten, VG/PG den ve özellikle fazla nikotinden olabiliyor. genelde sol böbrekte başladı benim çünkü sol böbrek daha hassasmış sağdan. Bol su içtim. Vape kullanmıyor olsak bile bol su içmeliyiz ki bu sağlık için birebir.
    Vücudun yakıtı sudur arkadaşlar. Su hayat kaynağıdır. Böbreklerden sıvılaşmış her şey süzülerek geçmektedir ve bu süzme işlemi aynı E-Likitlere benzer, fazla nikotinli bir likiti nasıl VG katarak seyreltirsiniz aynı böbrekte biriken sıvıları da su ile seyreltirsiniz ve süzülmesine yardımcı olursunuz. Likitlerde asla ve asla kalitesize kaçmadım. Likitsiz kalsam, param bitse vs. o zaman içmedim daha iyi. Sahte likitlere çok dikkat edin. Şahsi kanaatimce PG'si yüksek likitler hem cihazınıza daha akışkan olduğu için zarar verir uzun vadede hem de vücudunuza. Sonuçta kimyasal. Bir de suyu çok tüketmiyorsanız hemen abartmayın bu da böbrekleri yoruyor şahsen benim yordu. Alıştıra alıştıra.

3) Aft çıkması.
    - Bana bir kez oldu ve hala dudağımda kendisi sağolsun.
    Bunun nedenini de E-Sigaraya net olarak bağlamak istemiyorum açıkçası.
    Neden mi? Kendinize bir sorun, çevrenizde sizin başlığınızdan içen kaç kişi var?
    "Dur ben de bakayım", "aaa neliymiş bu", "ver bakim yemedik ya" vs. şeklinde cümleleri çok duyarsınız.
    Bir kesim "patlar" der, diğer kesim "ver tadına bakayım" der, bakarsın patlar diyen kesimden eleman senin makinayı emikliyor.
    Neden olmasın kendinize bir sorun. İnsanlara "Bu cihaz şahsi" diyebiliyor musunuz?
    Unutmayın ki her mikrobun bir kuluçka süresi vardır ve aft da bir mikrobumsudur. Öyle bir günde hemen olmaz açık yaranız yoksa dudağınızda? Aaaa yoksa dudağınızıda mı yiyorsunuz yada kuruyup çatlıyor mu soğukta? Ehh açık yaraya, sadece siz kullanıyor olsanız bile dezenfekte edilmemiş bir madde sürüyorsunuz. Bu da muhtemel aft ve pamukçuk olma nedeni sayılabilir bana kalırsa.

Yazımın başında da dediğim gibi, yukarıda yazdıklarım tamamen şahsi görüşümdür ve uzman doktor yorumu kesinlikle değildir. Kendi görüşlerim ve yaşadıklarımı sizlere tecrübe ettiklerimle birlikte anlatmak istedim. Söylediklerimin uygulanmaması ve her hangi bir problem yaşandığı taktirde kesinlikle doktora başvurulması şiddetle tavsiye edilir. gerisi size kalmış :)

Saygı ve Sevgilerimle,

Teşekkürler.

#252 B2xv, 21 Şubat 2017
    Son düzenleme: 21 Şubat 2017
  12. teach55

teach55
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +11 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico+Troy1x v3 - i just S
    27.12.2016
    Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2 ay önce e-sigaraya başladım başladığım günden beride sigara kullanmıyorum. Yanlız sorunlarım var yardımcı olabilecek var mı bilmiyorum yada aynı durumları yaşayanlar var mı?

* Son bir haftadır gerçekten nefes almakta gün içinde zorlanıyorum

*Son bir haftadır belimde bir ağrı var

*Ağzımda acı bir tat oluştu

*Afedersiniz hiç balgam atmadım.

13. akdali

akdali
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien...
    16.01.2017
  14. htt

htt
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    aio
    şu günlerde sabah uyandığımda dilimin tamamında beyaz bir tabaka var. Gece yatmadan sanırım içinde alkol de olan bir gargara kullandığımda bu daha fazla oluyor. Bu beyaz tabaka gün içinde likitin rengini alıyor. Sonra tekrar diş fırçalıyorum likit rengini hallediyorum ama tekrar beyaz tabakayı görüyorum. İnternette baktım dil pası olabilir gibi geldi. İlk önlem olarak gargarayı bırakıcam. Bu sorunu yaşayan arkadaşların önerisini bekliyorum. Kafam karışık vaziyette.

15. KazımKemal

KazımKemal
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    GeekVape Eagle
    01.01.2017
    Herkese merhaba
    Bende de şiddetli iştahsızlık söz konusu... Yıllardır ağır sporlarla uğraşıyorum (CrossFit, Body building vs.) haliyle protein ağırlıklı/çok öğünlü bir beslenme programım var, elektronik sigaraya başlamadan önce günde en az 4-5 öğün yerdim, ve de iştahla yerdim... Şu anda kesinlikle bir öğün dahi yemek yeme isteği duymuyorum, kahve ve esigarayla günlerce yemek yemeden ve acıkma hissi duymadan yaşayabilirim gibi hissediyorum... sağlığımı kaybetmemek için zorla da olsa yemek yemeye çalışıyorum, günde 2 öğüne kadar düştüm, benden başka bu tarz bir problem yaşayan, ya da yardımcı olabilecek buhardaşımız var mı? Teşekkürler

16. slmklc

slmklc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ratings:
    +109 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    isticktc40w+subtankmini
    oluyor hocam ilk başladığımda bende de olmuştu,likit değiştirmeyi dene.

17. Y.Emre

Y.Emre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Note 5
    Bu çalışmayı yapan kişilerin çevresinde sigarayı bırakan kimse yok heralde. Ćünki benim çevremde 20 sene sigara içip bırakan insanlar var ve hiçbirinde böyle şikayet yok bizzat bu konu üstüne sordum. kendimde uzun süre sigara içmedim. Çokda sigara içen biri değilim ama mide bulantısı ve ağrısı göğüs kafesinde ağrı e sigara kullandiğim günden beri var.(1haftadır). Bence bu işde bi iş var bu e sigaranın sonradan kokusu çıkıcak gibi hadi hayırlısı. O yüzden bol su bol yoğurt...

18. Kadircanui

Kadircanui
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Stick V8
    20.02.2017
    Fikir verirseniz sevinirim.
    Tam tamına 1 hafta oldu e-sigaraya başlayalı ve kendi likit'imi yapıyorum.
    Fakat sağ göğüsüm acıyor ve öksürürken aşırı şiddetli bir acı çekiyorum.
    E-Sigaradan olduğunu düşünüyorum. 5 cl tankım var günde 2 tank içiyorum 0.6 nikotin..

19. Y.Emre

Y.Emre
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Note 5
    Ben öncelerde ciğer çekimi yaparken hava kanallarını en ufakda tutup çekmeye çalışıyordum ve göğüs kafesi üstüne baskı yaptığını hissettim. Lakin bu göğüs kafesindeki baskının ve nefes darlığı çekiyormuş hissi almamın kaynağı hava kanallarının çok ufak olmasıymış. 3.7 v 1.1 ohm hava kanalı en küçük bana bu hissiyatı yaşattırdı.
    Şimdi ise 1.1 ohm 4 v hava kanalları en açıkda ićiyorum ve herhangi bir sorun yok.

En kısaca olay şu. İnce bir pipetle ciğerlerine hava çekmek istiyorsun ama gelen hava sana yetmiyor ve daha sert çekim yapıyorsun buda ciğerlerini yoruyor. Bunu bide günde defalarca tekrarlıyorsun. Ve ağrılar sancılar başlıyor. Nacizane fikrimdir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.